29. prosince 2012

O Markétce a knihách, které pohladí

Ilustrátorka Markéta Kotková ( http://www.kotkova.cz/ ) patří už dlouhou dobu mezi mé oblíbené. Letos Ježíšek nadělil mně a Matýskovi hned dvě knihy, které ilustrovala ... Kryštůfkovi andělé a Kryštůfek a lesní bytosti (od Jaroslava Kalouska ). Vedle jejích autorských dětských knih Týden má sedm dní a Vyrostla tu kytička jsou to další dva poklady určené především těm nejmenším, ale díky půvabu, něžnosti a fantazii ilustrací se jistě časem stanou i ozdobou a pokladem mé "dospělácké" knihovny.Dalším dárkem bylo druhé vydání  Duhových pohádek od Daniely Fischerové s ilustracemi Ireny Šafránkové, knihu jsem dlouho nemohla sehnat a přiznám se, že jsem nešla spát, dokud jsem nedočetla i doslov :-))

úvodem od Daniely Fischerové :
..... Představuju si to báječné ležení v postýlce, kdy den končí, už se nic nemusí a někdo si pro děti udělal čas. Čte jim a vypráví, hlas pro ně vyčaruje jiné, tajné světy, kde se dějí kouzla a všechno vždycky dobře dopadne .....

7 komentářů:

 1. Mas doma krasne poklady. Uz jen z tvého uryvku to vzpada na bajecne sneni.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Míšo, jsou to překrásné pohádky a příběhy, určitě i pro ty nejmenší.

   Vymazat
 2. Duhové pohádky si často půjčujeme z knihovny. Jsou krásné!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Souhlasím, sháněla jsem je tak dlouho, letos naštěstí dělali dotisk, ještě kdyby tak chtěli dotisknout i ty Pohádky horských květin :-))

   Vymazat
 3. Jsou to nádherné kousky ... inspirující ...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, kéž bych tak naladila nejednoho rodiče ... to by bylo báječný.

   Vymazat
 4. mám taky obě Kryštůfkovi knížky.. dárek od Ježiška .. teď ještě ty Duhové pohádky :-)

  OdpovědětVymazat